Mijn lieve lieve poppetje,
Allereerst van harte gefeliciteerd! Vandaag ben je echt jarig, je bent alweer 2 jaar geworden. Mama moest er vanavond stiekem een traantje om laten. Je bent zo groot geworden, je bent zo vreselijk lief, en soms zo eigenwijs en dwars. Maar je bent gewoon zo geweldig, mama geniet zo veel van jou, al 2 jaar lang elke dag en elke nacht!
Eerst even wat algemene puntjes. Qua luiers zit je nog in luier 4 of 4+. Mama doet je 4+ om maar op de creche krijg je ook vaak nog een 4 om. Soms een 5, maar dan is er na 2 uur een natte plek in je broek te vinden, die luier is gewoon te groot en je plasjes gaan daar langs. Qua kleding heb je nog een enkel kledingstuk maatje 80 (nouja al je korte broeken en rokjes zijn 80) en verder is het 86 en soms al iets wat klein valt of wat mama om slaat een 92.
Eten en drinken gaat wisselend. De ene dag eet je goed en drink je goed, de andere dag krijgt mama er gewoon niks in! Gelukkig eet en drink je op de creche altijd wel goed, alleen is warm eten daar ook maar matig. Wel wil je de laatste tijd voor het eten (elke maaltijd) eerst smakelijk eten zingen. Dan het kopje borstvoeding. Nadat je begin juni geen borstvoeding meer wilde omdat je bang was mama pijn te doen vroeg je op 8 juni om melk. Mama legde je aan en je dronk! Althans......of mama echt nog melk had betwijfel ik, maar je lag erg tevreden aan de borst. Het leek wel of we er beide even afscheid van konden nemen toen. Het was heel bijzonder! Daarna heb je niet meer gedronken. Na het tanden poetsen vraag je standaard om melk, dat zit zo in je systeem, want als mama vraagt of je melk wil drinken zeg je "nee, buik smeren". We drinken nu geen melk meer, je mag elke avond na het tanden poetsen samen met mama haar "dikke" buik insmeren. Daarna even knuffelen en een kusje en mama legt je naast zich op de bank neer. Soms blijf je nog even uitproberen, maar vaak val je binnen 10 minuten in slaap. Je wil nog wel altijd (net als tijdens het voeden) mama's haren vasthouden. Als straks je nieuwe kamertje af is, met je "grote" peuterbedje dan is het op de bank slapen ook voorbij. Dan gaat mama naast jou bedje zitten en kan je alsnog mama's haren vasthouden met in slaap vallen. Je slaapt nu de nachten (op een enkele uitzondering daar gelaten) gewoon door. En de laatste paar dagen heb je door dat je ook tot een uurtje of 9 kan slapen! Heerlijk vindt mama dat!
Je kan heel lief spelen, helemaal met het speelgoed wat je voor je verjaardag hebt gehad. De pop gaat naar bed. Je gaat dan op het voeteneind zitten, legt het dekentje over de pop en zegt "weltuste, slaap lekker". Echt zo lief!! Ook moet de pop in de maxicosi (dat woord zeg je ook gewoon goed!!) en mee in de boegie (buggy). Als de pop in bad gaat moet je altijd even zijn (denkbeeldige) haren wassen.
Je zegt en doet alles na wat je hoort en ziet! Zo lukte iets niet en toen zei je "verdikkiedorie". Nou dat zegt mama nooit maar dat zal je ook wel van iemand gehoord hebben! In bad vermaak je je prima met een lege shampoo fles. Je doet het dopje open, doet wat op je hand, houdt dan netjes je hand in een kommetje en doet je best met je andere hand het dopje weer dicht te doen. Dan zeg je wat je gaat wassen en smeer je dat (bijv. je buik) in met je denkbeeldige zeep. Dit herhaal je iedere keer tot je alles hebt ingesmeerd. Je hebt het nu niet meer alleen over "huilen" maar ook over "verdrietig zijn" en "trootsten". De pop houdt je dan dicht tegen je aan, aait over zijn hoofdje en zegt "sstt stil maa, niet verdrietig zijn, nolelle troosten". Jaja zulke zinnen maak je al!
Je bent ook heel erg bezig met tegenstellingen. Je weet wat groot en klein is, wat zwaar en niet zwaar is, vies en schoon, vol en leeg, hoog en laag. Je bent heel leergierig want je wil steeds nieuwe liedjes leren, nieuwe dieren kennen en wonder boven wonder onthoudt je het ook nog allemaal. Zo kan je al je baddiertjes ook benoemen terwijl mama ze niet elke dag benoemd! Maar zelfs de inktvis, dolfijn, zeester, krab....het is geen probleem voor jou!
Maar doordat je zo wijs bent, kan je ook heel eigenwijs zijn! Je wilde bijvoorbeeld vanavond niet tanden poetsen, en als je niet luisterd moet je even in de hoek staan, zo ook als je niet wil tanden poetsen. Je hebt dan heel goed door dat als mama vraagt of je weer kan poetsen en jij "ja" zegt dat je uit de hoek mag.....om het vervolgens niet te doen! Dus na een aantal keer terug in de hoek kwam je zelf naar mama toe lopen. Ik vroeg je of je inmiddels kon tanden poetsen. Jij keek me aan, zei "nee, niet poetsen, in de hoek?" Mama zei dat als je niet ging poetsen jij inderdaad in de hoek moest staan. En daar ging je, zelf terug naar de hoek. Pff.....op dat soort momenten moet mama heel vaak tot 10 tellen. Want in de hoek ga je staan huilen, of je rent er lachend uit. En vooral als mama net weg loopt. Dan ren je achter mama aan en tikt op mama's billen en zegt dan "mama dikke billen". Jij ligt dan in een deuk en mama moet proberen boos te blijven. Uiteindelijk heb je door dat je toch moet poetsen en doe je het toch.
Vandaag hebben we samen, om jou verjaardag nog een keer te vieren, gezwommen bij de holle bolle boom. Het was even rijden, maar samen liedjes zingen in de auto doet het goed! Je vond het super en we hebben bijna 2.5 uur gezwommen (nouja gespeeld) daar. Toen we weg wilde gaan was er net een feestje afgelopen en er was veel chips over, jij kreeg dus zomaar een zakje chips! In de auto viel je gelijk in slaap! Thuis hebben we samen dvd gekeken en lekker op de bank liggen knuffelen. Je was toch nog wel erg moe! Je wilde bij het zwembad graag frietjes eten maar daar verkochten ze alleen gezonde snacks. Dus mama is vanavond naar de mac donalds gereden zodat jij alsnog je frietjes had! Daarna zijn we samen in bad geweest. Voordat we in bad gingen moest mama even snel een handdoek pakken en toen mama terug kwam had jij de hele wc rol afgerond (en afgescheurd). Mama vroeg jou of je dat op de grond mocht gooien. Lachend zei je "ja, thomas ook gooien". Hmm.....ja je hebt laatst een filmpje op facebook gezien van je vriendje thomas. Maar je vergat blijkbaar dat zijn mama op dat filmpje zei dat hij NIET mocht gooien! Zo vertel je op creche dagen ook savonds wie er stout was geweest, wie er verdrietig was en als jij je hebt gestoten of iets hebt omgegooid ofzo dan zeg je nooit dat jij dat hebt gedaan. Of de poes, of papa, of een kindje (je noemt dan een naam) van de creche heeft dat gedaan. Boefje! Na het bad was het tijd om te gaan slapen.
Je ligt nu naast mama op de bank, heerlijk in dromenland. En je bent gewoon al 2 jaar! Wat is die 2 jaar snel gegaan. Mama geniet elke dag van jou, elk moment, zelfs als je even niet zo goed luisterd. Ook die momenten en streken horen erbij en maken jou tot wie je bent. Namelijk mijn poppetje! Mijn meisje die nu alweer 2 jaar is! Donderdag mag je je feestje op de creche vieren. Mama is heel benieuwd hoe je dat zal vinden. Als er een ander kindje jarig is zing je het hardste mee en thuis vier je dan nog minimaal een week lang elke dag dat feestje. Je zingt dan de naam, dat hij of zij jarig was, dat er een kusje bij hoort, een feestje bij hoort en wat lekkers haha. Je bent een lieverd!! Mama's lieverd! Ik hou van jou poppetje, en mama hoopt dat jij een gelukkig meisje bent. Want dat wil mama graag, dat jij gelukkig bent! Als jij gelukkig bent, dan is mama dat ook. En niet al te snel meer groeien hoor, je wordt zo groot! Maar wat mama nog altijd heerlijk vindt is dat jij zo graag bij mama op schoot of in mama's armen wil slapen! Dan ben je toch weer even mijn "kleine" meisje. Je kruipt dan helemaal op mama of tegen mama aan. Dan met je handje door mama's haren kroelen en lekker ontspannen liggen of in slaap vallen. Hopelijk blijf je dat nog heel lang doen!
Dikke knuffel,
je mama
reacties (0)